Konsultacje Psychologiczne Online

Anna Słaboń – Konsultacje psychologiczne Online
Anna Słaboń – Konsultacje psychologiczne Online

Jako psycholog dziecięcy i rodzinny udzielam wsparcia prowadząc konsultacje i sesje terapeutyczne przez Skype. Doświadczenie pracy w gabinecie pokazało mi, że prowadzenie konsultacji psychologicznych online w sytuacji, gdy osobisty dojazd do gabinetu nie jest możliwy (np. z uwagi na pojawienie się nowego członka rodziny, chorobę dziecka lub gdy rodzic mieszka poza Śląskiem lub poza granicami Polski) stanowi ważną i cenną alternatywę dla spotkań w gabinecie. Działąc jako psycholog dziecięcy online, niejednokrotnie zdarza się, zwłaszcza w przypadku rodziców mieszkający za granicą, że sesje Skype stanowią dla nas możliwość naturalnej kontynuacji procesu, który swój początek miał podczas osobistej pracy w gabinecie.

Psycholog dziecięcy online

Odpowiednie warunki dla konsultacji psychologicznej online


Ważne jest jednak zadbać o warunki w jakich rozmowa będzie prowadzona. Zapraszając rodziców, zwłaszcza na pierwsze konsultacje psychologiczne online, zwracam szczególną uwagę na to, by rozmowa – mimo, że prowadzona przez rodzica w domu – mogła się odbyć bez udziału dzieci lub dziecka, szczególnie tego, o którego trudnościach będziemy rozmawiali. Czasem rodzice mają taki pomysł, bym jako psycholog „spojrzała” na ich dziecko, także podczas rozmowy na Skype. Drogi Rodzicu! Nie ma takiej potrzeby, zwłaszcza podczas naszej pierwszej rozmowy. Co więcej, doświadczenie pokazało mi, że takie sytuacje (obecności dzieci - zwłaszcza małych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) podczas rozmów dorosłych o rodzinnych lub wychowawczych trudnościach nie służą dzieciom, co więcej mogą wprowadzać w ich życie dodatkowe zamieszanie i stres. Obecność dziecka podczas konsultacji psychologicznej online nie jest konieczna do tego bym ja, jako psycholog mogła bliżej zapoznać się z problemem, z którym Państwo do mnie się zgłaszacie.

Z ważnych informacji organizacyjnych dla konsultacji psychologicznej online

 

Psycholog dziecięcy online
Anna Słaboń – Konsultacje psychologiczne Online


Udzielanie konsultacji psychologicznych online – czyli prowadzenie rozmów przez Skype – w swoim charakterze jest zbliżone do pracy „na żywo”. Tzn. spotkania odbywają się co 7 lub 14 dni, w umówionym wcześniej terminie i trwają 50 - 60 min. Jeżeli pomoc psychologiczna online przyjmie głównie formę konsultacji przez Skype, warto pamiętać o tym, by co jakiś czas możliwy był osobisty kontakt w gabinecie.


Płatność za sesje online różni się od rozliczenia sesji w gabinecie. W przypadku udzielania konsultacji psychologicznych online, płatność następuje zawsze przed spotkaniem i jest niezbędna, by takie spotkanie mogło się odbyć. Drogi Rodzicu, jeżeli chcesz umówić konsultację psychologiczną online, zapraszam Cię do kontaktu. Napisz wiadomość, przez formularz kontaktowy na stronie lub bezpośrednio na adres kontakt@annaslabon.pl lub skontaktuj się ze mną telefonicznie.